Seçim Erdoğan Kabinede MHPli de olabilir

Erdoğan: Kabinede MHP’li de olabilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran'dan sonra kurulacak yeni kabine için "İsimler üzerinde de bir çalışma yapıyoruz. Deneyimli ve iş bilenler tercih edilecek. Aslolan ehliyet ve liyakattır. MHP’li arkadaşlardan da istifade edilir" dedi.

Haber Merkezi Tvnet
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

TVNET’te soruları cevaplandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP ile yapılan Cumhur İttifakı’nın korunacağını söyledi. Erdoğan, 'Cumhur İttifakını parçalamaya, bölmeye kimsenin gücü yetmez' diyerek seçimden sonra kurulacak kabine için "İsimler üzerinde de bir çalışma yapıyoruz. Deneyimli ve iş bilenler tercih edilecek. Aslolan ehliyet ve liyakattır. MHP’li arkadaşlardan da istifade edilir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları özetle şöyle:

Yeni kabine 10-15 gün içinde şekillenir

24 Haziran’da bu iş bittikten sonra yemin sürecinde 10-15 günlük bir vakit olacak. Çalışmalarımızı şu anda yapıyoruz fakat o sürede ise daha farklı şekilde gerçekleştirilecek.

Kabinede MHP'li isim olabilir

Cumhurbaşkanlığı yardımcısı en az 1 tane ama 2 de 3 de olur. Burada bir sınır yok. Kabinede olacak isimler üzerinde de bir çalışma yapıyoruz. deneyimli ve iş bitiren arkadaşlar tercih edilecek. Burada aslolan ehliyet ve liyakattır. Burada tabii parlamentoda sayı nasıl olacak? Bu belli olduktan sonra MHP’li arkadaşlardan da istifade edilir.

Seçmenin nabzı

En iyi kamuoyu araştırması sandığın konulduğu gündür ve milletin kararıdır. Önceden şöyle olur böyle olur ben bunu isabetli bulmuyorum. Meydanlarda büyük bir teveccühün olduğunu görüyorum. İnşallah ikinci tura kalmadan bu iş bitecek. Bizim farkımız her şeyden önce deneyimimiz. Sizler dükkanınızı bir çırağa teslim eder misiniz?

Millet 2.tura
bırakmaz
SEÇİM
Millet 2.tura bırakmaz

FETÖ’cülerin
umudu
24 Haziran
GÜNDEM
FETÖ’cülerin umudu 24 Haziran

CHP’ye ‘Demirtaş’ tepkisi
SEÇİM
CHP’ye ‘Demirtaş’ tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlarla fotoğraf çekildi
SEÇİM
Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlarla fotoğraf çekildi

Hem lider
hem Meclis
güçlü olmalı
SEÇİM
Hem lider hem Meclis güçlü olmalı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.