E-ticarete yatırım yapanların yüzde 85'i kar etti

2017 yılında e-ticaret girişimlerinin yüzde 85'i en az yaptıkları yatırım kadar kazanç sağladı.

İş adamı açıkladı: Duyum aldık, yenisi başlatılıyor

Yurt içindeki yeni, önemli ve ölçekli yatırımlar için birtakım talep sahibi kurumlara bu ay sonuna doğru Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir programı olacağına ilişkin duyum aldıklarını söyleyen Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, yeni yatırım seferberliğinin başlatılacağını duyurdu.

35 bin liradan satılıyor

Eskişehir’de tespih koleksiyonerliği yapan Nurettin Sargın, elinde bulunan karınca, yosun ve çeşitli hayvan fosillerinden yapılma tespihlerin malzemesinin 5 ile 100 bin yılı aşkın sürede oluşumunu tamamladığını ve gram fiyatlarının da 25 dolara kadar satıldığını söyledi. Koleksiyondaki tespihlerden en pahalısı ise 35 bin lira değerinde.

Taşeron işçiye yıllık izin

Taşeron hizmetler yıllık izinleri etkiliyor. Bununla ilgili de merak oranı artıyor. Pek çok kişi taşeron hizmetlerin memur yıllık izninde geçerli olup olmadığı konusunu merak ediyor. Taşeron hizmetler, memur yıllık izninde sayılabilecek mi?

TMSF 20 eleman alıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) İstanbul Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere, 9'uncu dereceden; 5 (Beş) adet Fon Denetçi Yardımcısı, 10 (On) adet Fon Uzman Yardımcısı ve 5 (Beş) adet Fon avukatı, kadrosuna atama yapılmak amacıyla yazılı ve sözlü giriş sınavı yapılacak.

Bankacı olmak isteyene iyi haber

Bankacı olmak isteyenler için bir fırsat doğdu. Şekerbank pek çok şubeye personel alacak. Peki Şekerbank başvuru şartları nedir, Şekerbank'a başvuru nasıl yapılacak?

10 bin 500 memur aranıyor

Ülkemizde bulunan birçok kamu kurum veya kuruluşları yaptıkları duyurular ile memur personel alımı yapmaya devam ediyorlar. Yayımlanan ilanlara göre kamuya 10 bin 500 kişiden fazla alım yapılıyor. İşte memur olmanın şartları, hangi kurumlar memur alacak ve memurluk ilanlarının detayları.

Ücretsiz EKPSS kursu

Bağcılar Belediyesi tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) hazırlanan engelli kursiyerlere yönelik ücretsiz eğitim, kitap ve ulaşım desteği veriliyor.

Alışveriş sitesi setmoda kapandı

MNG Holding’in e-ticaret girişimi setmoda, faaliyetlerine son verdiğini açıkladı. Şirketten yapılan yazılı açıklamada, "Sevkiyatlarımız ve ürün iade süreçlerimiz devam etmektedir. Sevkedilmemiş siparişlerimiz teslim edilecektir" denildi.

Hamile işçiyi kovan patrona Yargıtay'dan kötü haber

Hamile kaldığı için performansı düştüğü gerekçesiyle savunması alınmadan işten çıkarılan kadın işçiye, Yargıtay'dan müjdeli haber geldi.

Taşeron açıklaması: Biz bir çılgınlık yaptık

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, taşeronda çalışanların kadroya alınmasının devrim niteliğinde olduğunu söyleyerek, "Bu gerçekten bir çılgınlık ve devrim niteliğinde bir düzenlemedir. Birileri çok rahatsız oldu bu düzenlemeyi yaptığımızdan. Algılarla bilgi kirliliği yapıyorlar. Hiçbir kriter koymadık. Direk tertemiz kadrolu işçi yapıyoruz" dedi.

2018'de bin 500 kişiyi işe alacak

Securitas Türkiye, bu yıl insan kaynağına 5 milyon liralık yatırım yapmayı hedefliyor. Şirket yıl içinde bin 500 ila 2 bin arasında yeni işe alım yapmayı planlıyor.

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren öneri

Türkiye'de çalışanların yüzde 90'a yakının kıdem tazminatı alamadığına dikkat çeken İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, ''Türkiye için muhteşem bir fırsat'' diye adlandırdığı bir öneriyi gündeme getirdi. Başkan Bahçıvan, kıdem tazminatındaki riskin ortadan kalkması için kıdem tazminatının BES'leşmesi gerektiğini söyledi.

Pegasus Havayolları’na '20 lira' tepkisi

Pegasus Havayolları’nın silahlı yolculardan haber vermeden Check-in sırasında ekstra 20 lira ücret talep etmesi tepki çekti. Yolcuları mağdur eden uygulamanın 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren başladığına dikkat çeken Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Murat Çavga, gerekli müracaatları Pazartesi günü yapacaklarını söyledi.

Tokatlı kuaför hayatının fırsatını yakaladı

Tokatlı kuaför, iş adamı Muhammed Saggar’ın davetlisi olarak gittiği Katar’dan iş teklifi ile döndü.

46 günde başarı oranı yüzde 71

İşçi-işveren uyuşmazlığında arabuluculuğun, 1 Ocak'tan itibaren dava şartı haline getirilmesinin ardından bugüne kadar 7 bin uyuşmazlık, anlaşmayla sonuçlandırıldı. Kanun gereği gizli yapılan arabuluculuk görüşmelerinde, işçi-işveren arasında varılan anlaşmalar, diğer uyuşmazlıklarda emsal teşkil etmedi.

Hobi olarak başladılar şimdi talebe yetişemiyorlar

Samsun'un Alaçam ilçesinde hobi olarak besledikleri süs tavuklarının ve yumurtalarının yüksek fiyattan satıldığını gören iki arkadaşın oluşturduğu kümeste 120 civarında tavuk bulunuyor. Girişimcilerden Samet Kır "Şu anda nisan ayı da dahil olmak üzere yumurta satışlarımız dolu" açıklamasında bulundu.

Şekersiz üretti, talep yağdı

Bursalı lokum ustası şekersiz lokum üretti, talep yağmaya başladı. Şekersiz lokum 150 kiloluk 8 meyvenin konsantresinden 25 kilo şeklinde üretiliyor. Kilosu 40-50 lira arasında satılan lokum özellikle Araplar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Bir yılda 53 bin lira kazandırdı

Kayseri Şeker Fabrikası, hayvansal ve fabrika üretim atıklarından yılda 5 milyon solucan ve 13 ton solucan gübresi üretiyor.

50 milyon liralık lüks yat görücüye çıkmaya hazır

Yaklaşık 50 milyon liralık lüks yat yarın Tuzla’da kapılarını açacak Uluslararası Boat Show Eurasia’da görücüye çıkarılacak.

Koç Holding'den 2017'de 4,9 milyar lira net kar

Koç Holding, geçen yıl konsolide bazda toplam 99 milyar lira gelir elde ederken, 4,9 milyar lira ana ortaklık payı net dönem karı gerçekleştirdi.

70 yıllık İŞKUR tarihinde bir ilk

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, “2017 yılında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletçe seferber olundu. Başarılmaz denilen başarıldı ve 1,5 milyon kişi istihdam edildi. İŞKUR geçen yıl, 70 yılı aşan tarihinde ilk defa 1 milyonun üzerinde istihdamı gerçekleştirdi” dedi.

Halkbank bin 300 kişi alıyor

Halkbank 2018'de binlerce personel alacağını açıkladı. Halkbank'ın Genel Müdürü Osman Arslan, 2018'in yenilenme yılı olduğunu söylerken, "İlk etapta bin 300 gencimizi daha Halkbank ailesine kazandıracağız" dedi.

Bir zamanların deviydi: İşten çıkarmalara başladı

Nokia telefon pazarındaki liderliğini kaptırdıktan sonra iştediği çıkışı yine yakalayamadı. Firma 400'den fazla çalışanla yolları ayırıyor ve dijital sağlık işini de incelemeye alıyor.

Saray Muhallebicisi’nin 'lezzet hikayesini yazanlar' bir araya geldi

Türkiye’nin ilk muhallebici zinciri Saray Muhallebicisi, 2017 Değerlendirme Toplantısını 8 Şubatta Wyndham Grand Levent’te düzenledi. "Lezzetin Hikayesini Yazanlar Buluşuyor" mottosuyla bir araya gelen merkez ve şube çalışanları 2017 yılını değerlendirdi.

Koca ilde işçi bulamamaktan sitem etti

İnşaat Malzemeleri Üretimi ve Ticareti Meslek Komitesi Başkanı Erol Berktaş, Mersin'de üretim yapacak personel bulamamaktan şikayet etti. Berktaş makineleri kullanacak personel olmadığı için makine yatırımını da bu makineyle gerçekleştirilebilecek üretimi de yapamadıklarını söyleyerek, iş adamlarının üretim yapmak için İstanbul'a gitmeye başladığını dile getirdi.

Ülker açıklaması: Endişe edecek durum yok

Kredisini yeniden yapılandırmak için bankalarla müzakere eden Yıldız Holding ile ilgili Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan'dan açıklama geldi. Yıldız Holding'in kredisinin yönetilebilir olduğunu ve krediyle ilgili bir sorun olmadığını söyleyen Osman, endişe edecek bir durumun olmadığını kaydetti.

Kuveyt Türk'ten 674 milyon TL net kar

Kuveyt Türk, 2017 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre Kuveyt Türk 2017’de net kar tarafında büyük bir başarı elde etti. Bankanın bir önceki yıla göre net karı yüzde 24,4 artarak 674 milyon TL’ye yükseldi. Toplam aktiflerini 57,1 milyar TL’ye çıkaran Kuveyt Türk’ün öz varlıkları ise 4,6 milyar TL büyüklüğe ulaştı.

4.5 milyar dolar zararı var

2016 yılında 2.8 milyar dolar zarar açıklayan araç paylaşım şirketi Uber'de zararın katlanarak arttığı görüldü. Şirketin dördüncü çeyrek mali sonuçlarına göre 2017 yılı toplam zararı yüzde 61 artışla 4.5 milyar dolara çıktı.

Merakla başladı 10 milyona ulaştı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 1,5 yıl önce merakı nedeniyle 50 bin solucanla gübre üretimine başlayan üniversite öğrencisi Davut Kurul, 10 milyon solucanla üretime devam ediyor. Bu yılın kurak geçtiğini ve solucan gübresinin su tutma özelliğinin olduğunu belirten Kurul, çiftçilere bu gübreyi kullanmalarını önerdi.

Booking.com dönüşün işaretini verdi

Dünyanın en büyük online rezervasyon portalı olan booking.com Türkiye'ye dönüş için sinyali kariyer sitesi Linkedin'den verdi. Booking.com, Türkiye'de çalışmak üzere müşteri temsilcisi arıyor.

Denizbank için yeni açıklama: Çok iyi teklif aldık

Denizbank'ın yüzde 99.85'lik hissesini elinde tutan Sberbank CEO'su Herman Gref'ten satış görüşmelerine yönelik açıklama geldi. Görüşmelerin devam ettiğine vurgu yapan Gref, DenizBank için çok iyi bir teklif aldıklarını açıkladı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.