Türk Telekom'dan 85 ülkede konuşturan kampanya

Yüksek ücretlerden kaynaklı yurt dışına çıkanların cep telefonu kullanma korkusu Türk Telekom'un 'Roaming Kampanyası' ile sona eriyor. Günlük 24,90 TL'ye yurt içi tarifesini yurt dışına taşıyan kampanya kapsamında telefonun kullanılmadığı günler için ise hiçbir ücret alınmıyor.

Erdoğan'ın işaretiyle 3 günde yüzde 121 arttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerli cep telefonu kullanımını işaret etmesinin ardından vatandaş yerli cep telefonuna yöneldi. Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Erturan, paltformalarında yerli cep telefonu aramalarının son 3 günde yüzde 121 oranında arttığını söyledi.

2 milyar lira bekleniyor

TÜRSAB Genel Sekreteri Bedirhan Bayka, "Bayram tatili süresince ortalama 2 milyar lira değerinde ekonomik hacim oluşmasını bekliyoruz" dedi

ABD’ye bir boykot da Albayrak’tan: Pardus’a geçiyoruz

Döviz kurları üzerinden başlatılan ekonomik savaşa karşı tüm mecralarında yaptığı kampanyalar ile milli duruşun yanında yer alan Albayrak Grubu şimdi de ABD'li şirketlerin terör estirdiği yazılım sektöründeki tekeli kırmak için harekete geçiyor. Yerli yazılımlar için süreci hızlandıran Albayrak Grubu çok yakında tüm kurumlarında yerli yazılım Pardus'a geçmeyi hedefliyor.

Fındık fiyatları için iddialı tahmin

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, serbest piyasada fındık fiyatının 13 lirayı bulduğunu belirterek, "Birkaç ay içerisinde fındık fiyatı 15 lirayı geçecek, 20 liraya dayanacaktır" dedi.

Dünyada sadece Trabzon'da üretiliyor

Dünyada ilk kez Trabzon’un Of ilçesinde üretilen ve çay bahçelerine girilerek tek tek elle toplanan 2,5 yapraklı organik yeşil çay için gelen yoğun taleplere karşılık verilemiyor. Firma gelen talep sonrası kapasiteyi arttırmak için harekete geçti.

Hisarcıklıoğlu'ndan o listeye sert tepki: Alçaklıktır

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, son günlerde bazı firmalarla ilgili iflas dedikodularına sert tepki gösterdi. Hisarcıklıoğlu, “İflas listeleri dolaştırılıyor, bu alçaklıktır. Dedikodularla ayağımıza kurşun sıkmayalım” dedi. Hisarcıklıoğlu, savcılara da yasal işlem başlatılması için çağrıda bulundu.

Türk Telekom'un devrine onay

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Ojer Telekomünikasyon’un (OTAŞ), Türk Telekom’da bulunan yüzde 55 paylarının, OTAŞ’a kredi veren bankaların paydaş olacağı bir ortak girişim şirketine (SPV) devrine izin verdi.

Çiğköftecilerden gıda fırsatçılarına tepki

Kurdaki dalgalanmayı fırsat bilerek, fiyatları fahiş artıran başta salça olmak üzere un ve yağ firmalarına Etsiz Çiğköfteciler Derneği (ÇİĞDER) den tepki geldi.

Kriz fırsatçılarına kötü haber

ABD'nin başlattığı ekonomi savaşı sonrası 'Türkiye'de kriz çıktı' diye sevinenleri üzecek haber bizzat sahadan geldi. Dövizin direkt etki etkiği üretici kriz iddialarının hikaye olduğunu söylüyor.

Yerli telefon General Mobile'den 100 milyon liralık hamle

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerli telefon işareti sonrası 100 milyon liralık yatırımla yıllık 2.5 milyon adet üretim kapasiteli yeni fabrikasını faaliyete geçiren yüzde yüz Türk markası General Mobile 2018 sonu itibariyle üretim kapasitesini de 4.4 milyon adete çıkarmayı hedefliyor.

3 bin lira maaşlı işe 100 kişi başvurdu

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün (İŞKUR) girişimleriyle, İzmir Çiğli'de faaliyet gösteren Çamaltı Tuz İşletmesi'nde aylık 3 bin lira ücretle çalıştırılacak personel temini için 100 kişi başvurdu.

ABD'li firmalara ruhsat vermeyecekler

Ankara'nın Keçiören Belediyesi Türkiye’ye karşı başlatılan ekonomik savaşa karşı dikkat çeken bir adım attı. Belediye meclisinde oy çoğunluğu ile alınan kararla ABD menşeili firmalara bugünden itibaren ruhsat verilmemesi kararlaştırıldı.

1 milyon 750 bin dolarını TL'ye çevirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Dövizlerinizi bozdurun' kampanyasına Boydak Holding de katıldı.Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetilen Boydak Holding'e bağlı yatırım şirketinin, 1 milyon 750 bin doları Türk lirasına çevirdiği bildirildi.

Yemde "dolarla satış" iddialarına yanıt

Türkiye Yem Sanayicileri Birliği (Türkiyem-Bir) Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Karakuş, dolarla yem satıldığı iddialarının kötü amaçla ortaya atıldığını ifade ederek, "Yemde dolarla satış yoktur. Bu tür şeylerin tamamen karşısındayız." dedi.

TL'ye büyük destek: 2 milyar dolar yatıracak

ABD'nin başlattığı ekonomik saldırı sonrası Türkiye'ye yönelik ardı ardına destek açıklamaları yapılırken çok sayıda yatırım da Türkiye'ye kaydırılmaya başladı. Son olarak petrol ve enerji devi Yükselir Group, Türkiye ekonomisine yapılan saldırılardan sonra devlete ve millete destek olmak amacıyla ilk aşamada 2 milyar dolarlık yatırımlarını Türkiye’ye kaydırma kararı aldı.

En yeteneklileri Karadeniz'den çıktı

TURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell’in ana sponsorluğunda Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nde ilk etap sonuçlarına göre 2 aylık çalışma programına en çok öğrenci yollayan bölge Marmara oldu. Yüzdesel olarak en başarılı bölge ise Karadeniz Bölgesi.

Bu bayramda da vazgeçilmez olacak

Yıllardır, Ülker kalitesiyle her bayram çikolata severlerin vazgeçilmezi olan Ülker Ece Çikolata, Kurban Bayramı’nda da ziyaretlerinize lezzet katacak.

Çağrı'dan ABD yaptırımlarına karşı yatırım hamlesi

Son bir yılda içecekten temizliğe birçok kategoride yerli markalara tüketici eğiliminin yüzde 25 artığını belirten Çağrı Hipermarketleri Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kara, son 15 günde 3 şube açtıklarını eylül başında ise 3 şube daha açacaklarını söyledi.

Erdoğan'ın çağrısına cevap: Biz de varız

İş dünyası yaşanan gelişmelerle ilgili ortak deklarasyon yayınladı. Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran döviz seferberliğinde biz de varız derken, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ise daha çok üretmeye ve çalışmaya devam edeceklerinin mesajını verdi.

Coca Cola'nın notunu teyit etti

Fitch Ratings, Coca-Cola İçecek’in Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Temerrüt Derecelendirmesi Notunu ve Birincil Teminatsız Derecelendirme Notunu ‘BBB-' olarak, görünümünü ise ‘Negatif olarak teyit etti.

Burgan Bank'tan ilk yarıda 132 milyon TL kar

Burgan Bank 2018 yılının ilk yarısını, 132 Milyon TL vergi öncesi kâr elde ederek tamamladı.

Reklam boykotuna THY de katıldı

Türkiye ekonomisini kur üzerinden kuşatmaya karşı ‘ABD’li şirketlere reklam verme’ kampanyası büyüyor. Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyaya Türk Hava Yolları da katıldı. THY'den yapılan açıklamada ABD merkezli kuruluşlara reklam verilmeyeceği belirtildi.

Erbil: Şükürler olsun ki mevduat çıkışı yok

Dövizdeki hareketliliği yorumlayan Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, kurum, kuruluş ve bankalar olarak tek vücut olarak çalıştıklarını ve şükürler olsun ki mevduat çıkışı ve yurt dışına para gönderme adına her hangi bir durumun olmadığını belirtti.

BDDK'dan bankaların elini rahatlatan karar

Piyasalardaki hareketlilik sonrası swap işlemlerine sınır getiren Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bankaları rahatlatan bir karar daha aldı. Bankaların izne tabi işlemleri ile dolaylı pay sahipliğine ilişkin yönetmelikte değişiklik yapan kurum bu değişiklikle bankaların finansman geri ödemelerinde problem yaşayan şirketlere ortak olabilmesinin yolunu açtı.

Leblebici: Önlemlerin etkisini görmeye başlıyoruz

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Ümit Leblebici, "(Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Merkez Bankası kararları) Alınan önlemlerin işe yaradığını görmeye başlıyoruz." dedi.

Erdoğan'ın çağrısıyla 3 milyon dolar bozdurdular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, başlattığı döviz bozdurma kampanyasına 300 iş insanı bir araya gelerek ortak tepki gösterdi. Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Derneği (TÜMKİAD) üyesi iş adamları tek seferde 3 milyon dolar bozdurup 'Dolara hayır' mesajı verdi.

Bali: Spekülatif atakla karşı karşıyayız

Piyasalardaki son dalgalanmayı değerlendiren İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali spekülatif atakla karşı karşıya olunduğunu belirtti. Bali, İş Bankası'nın mevduatlarından ise herhangi bir çıkışın olmadığını vurguladı.

Beklenen açıklama geldi: Anlaşma tamam

Doğuş Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in geçtiğimiz günlerde borç vadelendirmesine ilişkin 2.3 milyar euro için imza aşamasında olduklarını açıklamasının ardından bugün şirketten beklenen açıklama geldi. Doğuş Grubu, bankalarla refinansman işlemlerinin olumlu sonuçlandığını ve ilgili bankaların şu an kendi iç süreçlerini yönettiğini duyurdu.

Kerevitaş karını yüzde 75 arttırdı

Türkiye’de dondurulmuş gıda ve margarin pazarının lider şirketi olan Kerevitaş Gıda Sanayi, ikinci çeyrek sonu itibarıyla geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 6’lık artışla cirosunu 1.264 milyon TL’ye yükseltti. Şirketin Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kârı ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 75 arttı.

4 şirkete 143 milyon lira ceza

Rekabet Kurulu Enerjisa Enerji AŞ bünyesindeki 4 şirkete piyasadaki hakim durumlarını kötüye kullandıkları gerekçesiyle toplam 143 milyon lira para cezası verdi

3 bin lira maaşla tuz toplayacak işçi arıyorlar

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İşkur), İzmir Çiğli'de faaliyet gösteren Çamaltı Tuz İşletmesi'nde aylık 3 bin lira ücretle çalıştırılacak personel temini için başvuruları almaya başladı.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.