Aziz Yıldırım'ın yeni işi belli oldu

Ali Koç’la girdiği seçim yarışını kaybederek başkanlık koltuğunu devreden Aziz Yıldırım kendini işe verdi. Bugün seçimde oyunu kullanıp Sudan’a gidecek olan Yıldırım, bu ülkede tersane kurarak Türkiye için hücum botu yapacak.

Kaçırılan 3 mühendis Türkiye'de

İzmir'in Karabağlar ilçesinde Bahar Yıldırım İlkokulu'nda oyunu kullanan Başbakan Binali Yıldırım Libya'da kaçırılan ve 233 gündür esir tutulan 3 ENKA mühendisinin bu sabaha karşı Türkiye'ye getirildiğini açıkladı.

Devlet destek verdi 150 kadına iş kapısı açıldı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin kalkınması için hayata geçirilen teşvik uygulaması sayesinde Yozgat'ta tekstil işletmesi bulunan iş adamı tarafından Bingöl'de kurulan fabrikada 150'si kadın 170 kişiye istihdam sağlandı.

25 bin TL maaşla bin kişi alacak

29 Ekim'de ilk etabının açılışının gerçekleştirileceğini İstanbul Yeni Havalimanı'na geçiş için hazırlık yapan Türk Hava Yolları uçak kapasitesini arttırmanın yanı sıra pilot sayısında da artışa gidecek. Bin pilot alımı yapmayı hedefleyen THY pilotlara başlangıç maaşı olarak 25 bin TL veriyor.

Ülker'in yağına ikinci kez aynı ödül

Dünyaca ünlü şef, gurme ve akademisyenler tarafından lezzeti bir kez daha onaylanan Teremyağ Gurme, ‘Üstün Lezzet Ödülü’nü bu yıl tekrar kazandı.

Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde geçen yıl Şubat ayında başlatılan "Milli İstihdam Seferberliği" kapsamında işe yerleştirmede Cumhuriyet tarihinin rekorunun kırıldığını söyledi.

5 milyon cihaza indirildi

Turkcell’in arama motoru Yaani uygulaması tam 5 milyon cihaza indirildiği açıklandı. Kısa süre önce web sürümüyle de kullanıma sunulan arama motoru, Dünya Kupası heyecanını da ekranına taşıdı.

Doğan gitti Demirören geldi

Doğan Gazetecilik, "Doğan Gazetecilik Anonim Şirketi" olan unvanının "Demirören Gazetecilik Anonim Şirketi" olarak değiştirildiğini duyurdu.

Türk Telekom'dan OTAŞ açıklaması

Türk Telekom, şirketin ana hissedarı Ojer Telekomünikasyon AŞ (OTAŞ) ile ilgili gelişmelere dair, bazı basın yayın organlarına yansıyan haberlerin aksine kendilerine herhangi bir resmi bildirim yapılmadığını açıkladı.

'Kapanmayacak' deyip 10 milyon lira dağıttı

Kayseri Şeker tarafından devralınan Turhal Şeker Fabrikası'nın kapatılacağına yönelik bilinçli olarak ortaya atılan dedikodulara şirketten 10 milyon TL'lik cevap geldi. Kayseri Şeker sözleşmeli pancar ekimi yapan 5 bin 686 çiftçiye 10 Milyon TL çapa avansı dağıtımı yaptı.

Erdoğan: 'Felaket bir şey, kurtarın' dedim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile aralarında zor duruma düşen bir firma ile ilgili geçen diyaloğu paylaştı. Bankaların söz konusu şirkete kredi vermediğini söyleyen Erdoğan, "Baktım, felaket bir şey. Niye? Bankalar da kredi vermiyor. En sonunda Rifat Bey'e dedim ki arkadaş siz kendi üyeleriniz arasında bir seferberlik yapın da bu adamcağızı kurtarın." diye konuştu.

İndirim yalanı bitiyor

Ekonomi Bakanlığı, 365 gün süren indirim kampanyalarına son vermeye hazırlanıyor. Haksız rekabetin önüne geçilmesini sağlayacak ve tüketicinin de yanıltılmasını engellenecek olan çalışma kapsamında 'indirim kampanyalarının' kanun tasarısıyla yılda iki defa yapılması öngörülüyor.

Bir Çiftlik Bank vakası daha

Türkiye’nin ilk dijital parası ‘Turcoin’ ve Hipper A.Ş.’de büyük vurgun yapıldığı ortaya çıktı. Binlerce kişiyi dolandıran yöneticiler birbirini suçlayıp kayıplara karıştı. Alacaklılar ise tesisleri bastı. 10 ayda piyasadan 500 milyon TL toplayan Hipper A.Ş. yakın zaman önce 22 yöneticisine hediye ettiği lüks araçlar ile gündeme gelmişti.

Binlerce gence ücretsiz havacılık kursu

THK Başkanı Kürşat Atılgan, "THK, her yıl 60 binden fazla gence verdiği ücretsiz havacılık kurslarıyla gökyüzüne yeni kanatlar kazandırıyor. Havacılık hassas ve pahalı bir iş. Milletin desteğiyle bu eğitimleri ücretsiz vermeyi sürdüreceğiz" dedi.

30 milyar dolarlık satışa onay

Avrupa Birliği (AB), Sky şirketinin yaklaşık 30 milyar dolar karşılığında ABD merkezli Comcast tarafından satın alınması işlemine onay verdi.

Türk tavuğunda yeni hedef Çin

Türkiye ve Japonya arasında yapılan Serbest Ticaret Anlaşması (STA) sonrasında HasTavuk kemiksiz tavuk eti ihracatının ardından gözünü Çin’e çevirdi.

4 bin 600 kişinin işine son verecek

Rolls-Royce, yeniden yapılandırma planını tanıttı. Buna göre, yönetim ve destek departmanında 4 bin 600 kişilik işgücü azaltacak.

Türk devinden 85 milyon dolarlık satın alma

Şişecam, Hindistan’da yüzde 50 ortak olduğu düzcam üreticisi iştiraki HNG Float Glass Limited (HNGFL) şirketinin yüzde 49.8 payını 85.4 milyon dolar karşılığında satın alarak şirketin yüzde 99,80 hissesinin sahibi oldu.

Sabancı'nın enerjisi Kıvanç Zaimler’e emanet

Bünyesinde Enerjisa Enerji AŞ ve Enerjisa Üretim AŞ şirketlerini bulunduran, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı’na Kıvanç Zaimler atandı.

AVM'lerden 'tatil' kararına tepki

AYD Başkanı Belgü, AVM'lerin dini bayramların ilk gününde kapalı olacak olmasına anlam veremediklerini belirterek, ramazan ve kurban bayramındaki birer günlük kapalı kalmanın sektöre toplam zararının 4,5 milyar TL olduğunu söyledi.

Godiva'dan bayrama özel koleksiyon

92 yıllık tecrübesiyle dünyanın en zarif el yapımı çikolatalarını hazırlayan Godiva, en özel lezzetleriniRamazan Bayramı Koleksiyonu’nda bir araya getirdi.

Tavukçuluk devi konkordato başvurusu yaptı

Tavukçuluk devi Keskinoğlu, nakit sıkışıklığı nedeniyle konkordato başvurusu yaptı. Şirketten yapılan açıklamada "Son 7 aydır piyasalarda yaşanan likidite sıkışıklığı, hammadde maliyetlerinin beklenenin çok üzerinde artması, döviz kurlarındaki ani dalgalanmalar ve arz talep dengesine bağlı olarak fiyatların geçen yılın altında seyretmesi nedeniyle yönetim kurulumuzun 4 Haziran 2018 tarihli toplantısında oy birliği ile konkordato talebinde bulunulmasına karar vermiştir" ifadeleri kullanıldı.

Dünya devinden sürpriz Türkiye kararı

Dünyanın en büyük ikinci konteyner filosuna sahip Mediterranean Shipping Company (MSC) Başkanı ve Üst Yöneticisi Diego Aponte, Türkiye'ye sefer kararı aldıklarını belirtti. Aponte, "Dünyada çok az sayıda ülkeye uğrak yapabilen dev kapasiteli konteyner gemilerimiz artık Türkiye'ye de sefer düzenleyecek." dedi.

'En İyi Peynir' kategorisinde finale yükseldi

Muratbey'in burgu peyniri Dünya Süt Ürünleri İnovasyon Ödülleri’nde (World Dairy Innovation Awards ) “En İyi Peynir” kategorisinde finale yükseldi.

Mobilya devinden tarihi karar: Yasaklıyor

İsveçli mobilya devi IKEA, tarihi bir karara imza atarak 2020 yılından itibaren tüm tek kullanımlık plastik ürünlerini alışveriş merkezleri ve restoranlarından kaldıracağını açıkladı.

İngiliz perakende devine kayyum atandı

İngiliz perakende şirketi Poundworld'ün satış görüşmelerinin başarısız olmasının ardından şirketin yönetimine kayyum atandı

İş dünyası büyümeden memnun

İş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Türkiye ekonomisinin bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 7,4 ile beklentilerin üzerinde büyümesini memnuniyetle karşılarken, ülkenin büyüme performansının gelecek dönemde de sürdüreceğine inandıklarını ifade ediyor.

4 bin kişiyi işsiz bırakacak arıza

İngiliz mühendislik şirketi Rolls Royce'un hisselerinde iki motor tipinde tespit edilen arızalar sonrasında düşüş yaşanırken, Cuma günü yapılacak sermaye piyasaları toplantısında çoğu İngiltere'de olmak üzere 4,000'den fazla çalışanın işine son verildiğinin de açıklanacağı belirtildi.

7 bin bekçi alınıyor

Çarşı ve mahalle bekçisi olarak valiliklerde istihdam edilmek üzere alınacak 7 bin bekçi için başlayan ön başvuru işlemleri 22 Haziran'a kadar sürecek. Bekçi adayları, 2-17 Temmuz tarihlerinde yapacakları şahsen müracaat ve ön sağlık kontrolünün ardından Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanacak protokol sonucu belirlenecek tarihte yazılı sınava girecek

Cumhurbaşkanı'ndan Demirören ailesine taziye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demirören ailesinin Kanlıca'da bulunan evine saat 22.15'te taziyeye geldi.

Ünlü CEO'dan gençlere: Yanlış yapmaktan korkmayın

Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, mezun olduğu okulda gençlere tavsiyelerde bulunarak, “Yanlış yapmaktan korkmayın ama yanlışları tekrarlamayın. Çünkü yanlış yapılmazsa yeteri kadar risk alınmamıştır, yeteri kadar risk alınmadıysa fırsatlar yeteri kadar değerlendirilmemiştir” dedi.

Maaşlar devletten

Hükümetin bu yıl yaşama geçirdiği istihdam teşvikleri büyük bir heyecan yarattı. Maaş, sigorta primi vergi başta olmak üzere çok sayıda teşvikten yararlanmak isteyen 250 binin üzerinde firmadan başvuru geldi. İŞKUR'a yapılan başvurularda en büyük ilginin 'bir senden bir benden' teşviğinde olduğu görüldü. Bakanlık, hazırladığı broşürde de ilave istihdam teşviklerini tanıttı.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.