Gündem Trabzonda pisten çıkan uçak havadan görüntülendi

Trabzon haberleri: Trabzon'da pisten çıkan uçak havadan görüntülendi

Trabzon'da pisten çıkan uçak havadan görüntülendi

Pegasus Havayolları’nın Trabzon’da pistten çıkan uçağı günün ağarması ile birlikte havadan işte böyle görüntülendi. Bölgeye Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait taş kamyonları ile çakıl taşı getirilerek çamurlu sahaya çakıl serildi.

Haber Merkezi IHA
Pegasus Havayolları’nın Trabzon’da pistten çıkan uçağı günün ağarması ile birlikte havadan görüntülendi.
Pegasus Havayolları’nın Trabzon’da pistten çıkan uçağı günün ağarması ile birlikte havadan görüntülendi.

Pegasus Havayolları’nın dün akşam Ankara-Trabzon seferini yapan uçağının Trabzon Havalimanı’na inişi sırasında pistten çıkmasının ardından uçak ve kaza yeri günün ağarması ile havadan görüntülendi.

Trabzon’da pistten çıkan uçak havadan görüntülendi

Pegasus Hava Yolları’na ait PC8622 nolu Boeing 737-800 tipi TC-CPF tescilli Ankara-Trabzon uçağı dün akşam Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pistten çıkmıştı.

Pegasus Hava Yolları’na ait PC8622 nolu Boeing 737-800 tipi uçak pistten çıktı.

Uçaktaki 162 yolcu, 2 pilot ve 4 kabin görevlisi uçaktan tahliye edilirken, olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmamıştı. Uçağın pistten çıktığı alan ve uçak ise sabahın ilk ışıklarıyla İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından drone ile görüntülendi.

Pegasus Hava Yolları’na ait PC8622 nolu Boeing 737-800 tipi uçak havadan görüntülendi.

Öte yandan bölgeye Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait taş kamyonları ile çakıl taşı getirilerek çamurlu sahaya çakıl serildiği de gözlendi.

İçişleri Bakanu Soylu'dan açıklama

İçişleri Bakanı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Trabzon Havalimanı’na iniş esnasında pistten çıkan uçakla alakalı sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bakan Soylu açıklamasında, “Trabzon Havaalanı’na bu akşam iniş esnasında pistten çıkan uçağın yolcularında herhangi bir sağlık sorunu yok. Allah’a şükürler olsun. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Trabzon Havalimanı'nda uçak pistten çıktı
GÜNDEM
Trabzon Havalimanı'nda uçak pistten çıktı

Trabzon Havalimanı'nda uçak pistten çıktı
OYNAT 00:00
Trabzon Havalimanı'nda uçak pistten çıktı
Trabzon Havalimanı'na iniş yapan Pegasus'a ait Ankara uçağı pistten çıktı. Kazada herhangi bir can kaybının olmadığı belirtilirken, tüm yolcular uçaktan tahliye edildi.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.