GündemKuşatma projesi bozuldu

Kuşatma projesi bozuldu

Türkiye, Zeytin Dalı Harekatı’nı TVNET’ten izledi. Sınır hattında dün 12 saat süren yayında uzman konuklar, sıcak gelişmeleri ve analizleri izleyicilerle paylaştı. Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Türkiye’nin bölgede ABD ile savaştığını ve son operasyonlarla ABD projelerinin bozulduğunu söyledi.

Haber MerkeziYeni Şafak
tvnet ekibi sınır hattında.
tvnet ekibi sınır hattında.

TVNET’in sınır hattında gerçekleştirdiği Afrin özel yayını büyük ses getirdi. 12 saatlik yayına misafir olan konuklar, Zeytin Dalı Harekatı’nı tüm detaylarıya değerlendirdi.

Yeni Şafak Gazetesi ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, bölgede aslında ABD ile savaşıldığını belirterek “Afrin Operasyonu ile ABD’nin projeleri bozuldu. ABD Fırat’ın doğusunu kurtarmaya çalışıyor. Türkiye’yi Afrin’de de Münbiç’te de durduramayacaklar. O yüzden Fırat’ın batısını kurtarmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

TÜRKİYE PKK İLE DEĞİL ABD İLE SAVAŞIYOR

Afrin operasyonunun bir vatan savunması olduğunu belirten Karagül, bu savunmanın yarın Münbiç’te de süreceğini belirtti. Karagül, terör örgütü PKK’nın uluslararası bir dış müdahale aracı olduğunun altını çizerek, “PKK da Suriye’ye müdahaledir. Herkes biliyor, bu bölgede Türkiye ABD ile savaşıyor. PKK Amerikan silahlarıyla, füzeleriyle saldırıyor” diye konuştu.

REKLAM

TÜRKİYE TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ OPERASYON

Gazeteci Avni Özgürel, Zeytin Dalı Harekatı’nı “Türk askeri tarihinde de görülmemiş bir operasyon” ifadesiyle yorumladı. Yeni Şafak Gazetesi yazarı Nedret Ersanel ise “Yaşanan son gelişmeler Türkiye ile ABD arasında yaşanan kangrenin nasıl çözümleneceği konusunda bir fikir veriyor” vurgusunu yaptı. Gazeteci Ayşe Böhürler ise “Türkiye operasyonla bölgedeki etkisini gösterdi” dedi.

TVNET AFRİN ÖZEL PROGRAMI

Akademisyenlerden gazetecilere, güvenlik uzmanlarından köşe yazarlarına kadar çok geniş bir yelpaze ile süren yayında Türkiye’nin Afrin cephesi tüm hatlarıyla ele alındı. Serhat İbrahimoğlu, Hilal Güven Özbey ve Ahmet Rıfat Albuz’un moderatörlüğündeki yayına gelişmeleri Şah Fırat Operasyonu’nun komutanı emekli Tuğg. İhsan Başbozkurt, Ömer Lekesiz, Ayşe Böhürler, Süleyman Seyfi Öğün, Avni Özgürel, Nedret Ersanel, Salih Yılmaz, Eray Güçlüer, Yusuf Alabarda, Hüseyin Likoğlu, Yılmaz Bilgen ve Kıymet Sezer katıldı.

REKLAM

Gün boyu süren yayında, coğrafyanın kodlarından, operasyonun gidişatı, taktik ve manevralara kadar birçok konu tartışıldı.

Bir Çin
eksikti
DÜNYA
Bir Çin eksikti

O köy de alındı
DÜNYA
O köy de alındı

Hurda araçlar ÖTV indirimi yasası TBMM'den geçti
Ekonomi

Hurda araçlar ÖTV indirimi yasası TBMM'den geçti

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen 'torba tasarının' 9 maddesi daha kabul edildi. Çeyiz hesabında devlet katkısı yüzde 20'den yüzde 25'e, azami katkı da 5 bin liradan 7 bin 500 liraya çıkartılacak. Binlerce araç sahini ilgilendiren hurda araçlarda ÖTV indirimi olarak bilinen tasarı kabul edildi. Buna göre 16 yaş ve üzerindeki otomobil, panelvan, minibüs, midibüs, otobüs, kamyonet ve kamyonlarını trafikten sildiren, imha merkezlerine teslim eden veya yurt dışına ihraç eden vatandaşlar, bunun karşılığında yeni alacağı aynı cinsten araç için 10 bin liraya kadar ÖTV teşviki alacak.
Beyninden 2 kilograma yakın tümör alındı
Hayat

Beyninden 2 kilograma yakın tümör alındı

Hindistan'da 31 yaşındaki bir kişinin beynindeki 1 kilogram 873 gram ağırlığındaki tümör ameliyatla alındı.
Kripto paradan 735 milyon dolar kazandı
Ekonomi

Kripto paradan 735 milyon dolar kazandı

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro ülkenin içine düştüğü ekonomik çöküşten kurtarılması amacıyla çıkarılan "petro" adlı kripto paranın ilk günkü ön satışından 735 milyon dolar kazandıklarını açıkladı.
PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi
Gündem

PKK’nın korkulu rüyası ekibin hepsi gönüllü olunca kura çekildi

TSK'nın ÖSO ile birlikte Afrin'de PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik yürüttüğü ’Zeytin Dalı Harekatı’na Muş Emniyet Müdürlüğünde görevli PÖH'ler de gönderildi. Harekata katılmak için Özel Harekat Polislerinin tamamı gönüllü olunca aralarında kura çekimi yapıldı.
Bayern Münih maçı sonrasında Alex de Souza'dan olay paylaşım
Spor

Bayern Münih maçı sonrasında Alex de Souza'dan olay paylaşım

Fenerbahçe tarihinin efsane isimleri arasında bulunan Alex de Souza, Beşiktaş'ın Bayern Münih'e 5-0 mağlup olduğu maçın ardından sosyal medyada ses getiren bir paylaşımda bulundu. Alex de Souza'nın 7 yıl önce oynanan ve hat-trick yaptığı maçı, bu müsabakadan sonra paylaşması manidar bulundu.