Gündem Kim bunlar?

Kim bunlar?

Kudüs’e seyahat etmek isteyen vatandaşların maruz kaldığı aşağılayıcı muamele İstanbul’da başlıyor. Yolcuların sivil giyimli kişiler tarafından havaalanında markaja alındığını belirten İHAK, bu kişilerin çok özel sorular sorduklarını açıkladı.

Aybike Eroğlu Yeni Şafak
Kudüs’e gitmek üzere İstanbul’dan yola çıkan Olaş, 11 Ocak tarihinde Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’nda onur kırıcı bir dizi muameleye maruz kaldı.
Kudüs’e gitmek üzere İstanbul’dan yola çıkan Olaş, 11 Ocak tarihinde Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’nda onur kırıcı bir dizi muameleye maruz kaldı.

Kudüs’ü sahipsiz bırakmamak için bölgeyi ziyaret eden Müslümanlara karşı onur kırıcı davranışlarını sürdüren İsrail’in son mağduru İnsan Hakları ve Adaleti Hareketi (İHAK) Genel Sekreteri Ahmet Zeki Olaş oldu. Kudüs’e gitmek üzere İstanbul’dan yola çıkan Olaş, 11 Ocak tarihinde Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’nda onur kırıcı bir dizi muameleye maruz kaldı.

KUDÜS YOLCULARI TACİZ EDİLİYOR

İHAK konuya ilişkin bir basın açıklaması yaparak İsrail’in uyguladığı insanlık dışı muameleri kamuoyuna duyurdu. Kudüs ziyareti öncesi aşağılayıcı muamelelerin İstanbul’da başladığına dikkat çekilen açıklamada, “Kim olduklarını asla söylemeyen bir kısım sivil giyimli kişiler, Kudüs’e gidecek olan yolcuların bazılarına yanaşarak çok özel sorular sormaktalar. Bu adamlara ısrarla kim oldukları sorulduğunda hızla uzaklaşıyorlar” denildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.