Gündem Eşini sınava yetiştirdi ama kendisi kaçırdı

Eşini sınava yetiştirdi ama kendisi kaçırdı

Türkiye genelinde ortaöğretim mezunlarına yönelik yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) katılmak için geç kalanlar göz yaşlarını tutamadı. Çorum’da başka bir yerde giren eşini yetiştiren Murat Emecen, aracına park yeri ararken yaşadığı zaman kaybı nedeniyle sınava alınmadı.

DHA
Sınava 20 saniye geç kalınca alınmayan bir genç kız ise gözyaşlarına boğuldu.
Sınava 20 saniye geç kalınca alınmayan bir genç kız ise gözyaşlarına boğuldu.

ÖSYM tarafından ortaöğretim mezunlarına yönelik yapılan KPSS'ye yaklaşık 3 milyon kişi girdi. Saat 10.00'da başlayan sınavda milyonlar ter dökerken sınava giremeyenler ise gözyaşı döktü. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Çorum’da da sınav merkezlerinde güvenlik önlemleri alındı. Sınav girişinde adaylar didik didik arandı, su dışında herhangi bir eşyanın içeriye alınmasına izin verilmedi. Geç kalan adaylar, sınava yetişebilmek için koşmak zorunda kaldı. Sınavın gerçekleştirildiği binaların kapıları kapatıldı.

Bekledi alınmayınca geri döndü

Kentte, başka bir okulda sınava giren eşini bırakan Murat Emecen, kendisinin sınava gireceği Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ne geldi. Ancak yaklaşık bir dakika geç kalınca sınava alınmadı. Okul civarında park yeri bulamadığı için geciktiğini anlatan Emecen, bir süre bekledikten sonra ayrıldı.

  • İbrahim Karataş adlı başka bir aday da otomobilini park etmek için park yeri ararken, zaman kaybı yaşayıp, sınava yetişemediğini ifade etti.

Fotoğrafsız nüfus cüzdanı bir yılını aldı

Nüfus cüzdanında fotoğraf olmayan Baran Çelik de sınava alınmadı. Çelik, "Hata benim, yapacak bir şey yok" diyerek okuldan ayrılmak zorunda kaldı.

Son anda sınava girebildi

Yurt öğrencisi Muhammet Kabakçı da, sınava gireceği Anadolu Atatürk Lisesi'ne elinde valizle geldi. Polis ekipleri öğrencinin valizle sınav salonuna girmesine izin vermedi. Kabakçı, sınava 3 dakika kala valizini okulun önünde bulunan emanetçiye teslim edip, sınava son anda girebildi. Sınavın ardından valizi teslim alan Kabakçı "Sınav sonrası yurda gidecektim o yüzden valizimle geldim. İçeri almadılar, emanete teslim etmek zorunda kaldım. Biraz zaman kaybı yaşadım ama yine de sınava girebildim. Umarım iyi bir sonuç elde ederim" dedi.

REKLAM

20 saniye geç kalan bir genç kız da sınava alınmadı. Genç kız, gözyaşları arasında okuldan ayrıldı.

Akraba ziyaretinde vicdanları sızlatan hırsızlık
GÜNDEM
Akraba ziyaretinde vicdanları sızlatan hırsızlık

Dolandırıcılar şimdi de ekolojik sistemi tehdit ediyor
GÜNDEM
Dolandırıcılar şimdi de ekolojik sistemi tehdit ediyor

Nafakayı yatıramayan yüzde 54 engelli vatandaşı hapse attılar
GÜNDEM
Nafakayı yatıramayan yüzde 54 engelli vatandaşı hapse attılar

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.