Gündem Destici Yaşadıklarımız 15 Temmuzun dolar versiyonu

Destici'den dövizle ilgili son dakika açıklaması

Destici: Yaşadıklarımız 15 Temmuz'un 'dolar' versiyonu

BBP Lideri Destici, Türkiye'de son günlerde yaşanan dövizdeki aşırı dalgalanmaya yönelik açıklamalarda bulundu. Sürece ilişkin görüşlerini sosyal medya hesabından paylaşan Destici, "Milli meselelerde duyarlılığı olan ve Meclis'te temsil edilen siyasi parti liderleri Cumhurbaşkanı'nın daveti ile toplanmalı ve bu saldırılara karşı birlikte mücadele mesajı verilmelidir" ifadesini kullandı.

Yeni Şafak
BBP Genel Başkanı Destici, dövizdeki dalgalanmayı sosyal medya hesabından değerlendirdi.
BBP Genel Başkanı Destici, dövizdeki dalgalanmayı sosyal medya hesabından değerlendirdi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, son günlerde döviz kurlarındaki olağan dışı hareketlilikle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Destici, "Yaşadıklarımız, bir yönüyle;15 Temmuz’un tankla, uçakla, mermiyle değil, dolarla gerçekleştirilmeye çalışılan versiyonudur" ifadesini kullandı.

"Ekonomik darbe teşebbüsü"

"Barbarlıkla bize diz çöktüremeyenler, bu sefer 'ekonomi darbesi teşebbüsü' ile emellerine ulaşmak istemektedirler" diyen Destici, şöyle devam etti:

"Türkiye’nin son dönemdeki kararlı ve bağımsız politikaları,bu olayların esas nedenidir.

Dış güçler biliyorlar ki artık teröriste göz açtırmayan, darbecilere diz çökmeyen, konu; Türk ve İslam dünyasının menfaati olduğunda elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir Türkiye vardır.

Yaşananlar net bir şekilde 'dış müdahale'

  • Ekonomi politikalarında elbette yanlışlar yapılmıştır. Bu ayrı bir konudur. Fakat şu gayet açıktır ki doların bu yönlü hareketi çok net bir biçimde dış müdahaledir.
  • Öncelikle, dolar fiyatlarının yükselmesine sevinç çığlıkları atan zihniyet ile artık yüzleşmenin zamanı gelmiştir
  • Öte yandan, yönetime tavsiyemiz ise,bir an evvel tüketim ve israf ekonomisinden, üretim ve tasarruf ekonomisine geçilmesi, şatafatlı harcamalardan kaçınılması, üretimi destekleyecek topyekun bir ekonomi seferberliği ilan edilmesidir.

"Hedefte hükümet yok Türkiye var"

"ABD merkezli karşılaştığımız saldırı sadece hükümete yönelik değil" ifadesini kullanan Destici, "Türkiye'ye yöneliktir.Milli meselelerde duyarlılığı olan ve Meclis'te temsil edilen siyasi parti liderleri Cumhurbaşkanı'nın daveti ile toplanmalı ve bu saldırılara karşı birlikte mücadele mesajı verilmelidir" mesajını paylaştı.

Berat Albayrak yeni ekonomi modelini açıklıyor
EKONOMİ
Berat Albayrak yeni ekonomi modelini açıklıyor

Erdoğan: Suni istikrarsızlık dalgalarına maruz kalıyoruz
GÜNDEM
Erdoğan: Suni istikrarsızlık dalgalarına maruz kalıyoruz

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.