Gündem Bir haftada 17 terörist etkisiz hale getirildi

Bir haftada 17 terörist etkisiz hale getirildi - Son dakika

Bir haftada 17 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığınca, yurt içinde ve yurt dışında 2-8 Kasım'da düzenlenen operasyonlarda 17 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

AA
Arşiv: Mehmetçik, yurt içi ve yurt dışı operasyonlarla teröre ağır darbe vuruyor
Arşiv: Mehmetçik, yurt içi ve yurt dışı operasyonlarla teröre ağır darbe vuruyor

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, son bir haftada yurt içinde ve dışında yapılan operasyonlarda, 17 terörist etkisiz hale getirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada terörle mücadeleye ilişkin şu ifadelere yer verildi:

"02 - 08 Kasım tarihleri arasında PKK/KCK terör örgütünün sürekli barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergâhı olarak kullandığı Diyarbakır, Hakkâri, Tunceli, Muş ile Irak'ın kuzeyinde yürütülen büyük ve orta çaplı operasyonlara aralıksız devam edildi.

İcra edilen operasyonlarda; Yurt içinde ve dışında 17 terörist etkisiz hale getirildi. Beş adet piyade tüfeği, bir adet AT-4, bir adet AT-13, bir adet RPG-7 roketatar silahı, 14 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 109 kg amonyum nitrat, 24,250 kg C-4 patlayıcı madde, 19 adet el bombası, 4 adet muhtelif telsiz, 165 adet fünye ele geçirildi ve 33 adet el yapımı patlayıcı imha edildi. Teröristler tarafından kullanılan 71 adet silah mevzii, sığınak ve depo kullanılamaz hale getirildi" denildi.

Bedelliye kaç kişi başvurdu

  • Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede, bedelli askerlikle ilgili son müracaat tarihi olan 3 Kasım 2018 itibariyle 633 bin 844 kişi başvurusunu tamamladı bilgisine de yer verildi.

Hulusi Akar: Fırat'ın doğusu ile ilgili temaslarımız sürüyor
GÜNDEM
Hulusi Akar: Fırat'ın doğusu ile ilgili temaslarımız sürüyor

Şehit Binbaşı Ercan Kurt'un katili öldürüldü
GÜNDEM
Şehit Binbaşı Ercan Kurt'un katili öldürüldü

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.