Gündem Başbakandan AYMnin kararına ilk yorum

Başbakan Yıldırım'dan AYM'nin hak ihlali kararına ilk yorum

Başbakan'dan AYM'nin kararına ilk yorum

Başbakan Binali Yıldırım'dan AYM'nin hak ihlali kararına ilişkin ilk yorumunda 'Dosyanın içeriğini AYM bilmiyor, doğru kararı verecek olan birinci mahkemedir.Yerel mahkeme hukuka uygun karar verdi' dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Başbakan Binali Yıldırım
Başbakan Binali Yıldırım

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da Cuma namazı çıkışı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gündeme ilişkin gelen sorular üzerine konuşan Başbakan, AYM'nin verdiği 'hak ihlali' kararına ilişkin "Mutlaka alınan kararlar bir kesimi mutlu eder, bir kesimi mutsuz eder. Bu gayet doğal bir şey. Yargılamada da mahkum olan var, beraat olan var ancak her karar üzerinden mahkemelerimizi alıp hırpalamak, onları keselemek, itibarını azaltmak doğru bir şey değildir. Türkiye'de hak arama yolları açıktır.

Anayasa Mahkemesinin kararını beğeniriz beğenmeyiz, bunun incelenmesi, değerlendirilmesi ayrı bir şeydir. Ancak takdir edersiniz ki ilk derece mahkemesi dosyaya hakimdir. Dosyanın içeriğini biz de bilmiyoruz Anayasa Mahkemesi de bilmiyor. O bakımından doğru kararı verecek olan birinci derece mahkemesidir" dedi.

Hükümet'ten AYM açıklaması: AYM sınırı aştı
GÜNDEM
Hükümet'ten AYM açıklaması: AYM sınırı aştı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.