Gündem Bakan Selçuk Urfadan getirdiğimden beri masamda tutuyorum

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Urfa'dan getirdiğimden beri masamda tutuyorum​

Bakan Selçuk: Urfa'dan getirdiğimden beri masamda tutuyorum

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kendisine Şanlıurfa'da dördüncü sınıfa giden bir kız öğrenci tarafından verilen laleye ilişkin duygularını sosyal medya hesabından paylaşarak 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nü kutladı. Laleye baktıkça hayret ettiğini söyleyen Bakan Selçuk, getirdiği günden beri masasında tuttuğunu belirtti. Selçuk, "Bu çiçeği bana boşuna vermiş olamaz; "Vazifeni yap" diyor hepimize nazikçe. O yüzden her sabah masaya oturduğumda bu laleye bakıyorum" dedi.

Yeni Şafak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Şanlıurfa'da dördüncü sınıfa giden bir kız öğrenci tarafından kendisine verilen kağıttan yapılmış laleyi masasında tuttuğunu belirtti.

  • Laleye baktıkça hayret ettiğini söyleyen Selçuk, "Boş bir kağıdı elleriyle laleye dönüştürebiliyorlar. O zaman bizim o sınıfları lale bahçesine dönüştürmemiz lazım. Bu çiçeği bana boşuna vermiş olamaz; "Vazifeni yap" diyor hepimize nazikçe... O yüzden her sabah masaya oturduğumda bu laleye bakıyorum. Sizinle de paylaştım ki, aslı bende, sureti sizde dursun" ifadelerini kullandı.

Bakan Ziya Selçuk: Büyük çaplı projeleri başlatacağız
GÜNDEM
Bakan Ziya Selçuk: Büyük çaplı projeleri başlatacağız

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.