EkonomiTC OSMANİYE 2 İCRA DAİRESİ2017/5036 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2017/5036 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Haber MerkeziYeni Şafak

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ

2017/5036 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 1762 Ada, 87 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz A blokta konumlu olup A blok,bodrum kat+zemin kat+4 normal kat olarak inşaa edilmiştir,bodrum katta sığınak ve ortak alan,zeminkatta 2 adet işyeri,normal katlarda 4'er adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmakta olup toplamda 18 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır,ana giriş kapısı ferforje demir,merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplama,merdiven korkulukları alüminyum küpeşte,binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı,asansör bulunmakta,doğalgaz ana hattı çekiymiş otopark alanı kilitli parke kaplı ancak etrafı bahçe duvarları ile çevrili değildir,yapının yaşı yaklaşık 2 yıldır.7 nolu bağımsız bölüm 2 adet yatak odası+oturma odası ve açık mutfak+salon+ebeveyn banyosu+banyo+wc+1 adet balkon+hol+antre,giriş kapısı çelik,mutfak dolabı mevcut,kapılar amerikan amerikan panel kapı,pencereler PVC doğrama,odaların zemini laminat parke kaplı,mutfak,antre,banyo ve wc zeminler seramik karo kaplama,doğalgaz hattı çekili ve radyatörler mevcuttur ancak bağlantıları yapılmamıştır,kartonpiyer asma tavan mevcut,duvarlar alçı sıvalı ve boyalıdır.Net 104 m2, brüt 133 m2'dir.

Adresi : Karaçay Mahallesi Gebeli Caddesi No:192 A Blok Kat:2 Daire 7 Merkez / OSMANİYE

Yüzölçümü : 2.756,01 m2

Arsa Payı : 355384/13780050

İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam,zemin+4 normal katlı(bodrum kat ile birlike 6 kat)betonarme karkas şeklinde inşa edilmiş iki bloktan oluşan yapılar bulunmakta

Kıymeti : 118.500,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir

1. Satış Günü : 21/03/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 20/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Kalemi-Osmaniye Adliye Sarayı MERKEZ/OSMANİYE

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 1762 Ada, 87 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz A blokta konumlu olup A blok,bodrum kat+zemin kat+4 normal kat olarak inşaa edilmiştir,bodrum katta sığınak ve ortak alan,zeminkatta 2 adet işyeri,normal katlarda 4'er adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmakta olup toplamda 18 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır,ana giriş kapısı ferforje demir,merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplama,merdiven korkulukları alüminyum küpeşte,binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı,asansör bulunmakta,doğalgaz ana hattı çekiymiş otopark alanı kilitli parke kaplı ancak etrafı bahçe duvarları ile çevrili değildir,yapının yaşı yaklaşık 2 yıldır.10 nolu bağımsız bölüm 2 adet yatak odası+oturma odası ve açık mutfak+salon+ebeveyn banyosu+banyo+wc+1 adet balkon+hol+antre,giriş kapısı çelik,mutfak dolabı mevcut,kapılar amerikan amerikan panel kapı,pencereler PVC doğrama,odaların zemini laminat parke kaplı,mutfak,antre,banyo ve wc zeminler seramik karo kaplama,doğalgaz hattı çekili ve radyatörler mevcuttur ancak bağlantıları yapılmamıştır,kartonpiyer asma tavan mevcut,duvarlar alçı sıvalı ve boyalıdırvestiyer ve ekstra dolaplar mevcuttur.Net 104 m2, brüt 133 m2'dir.

Adresi : Karaçay Mahallesi Gebeli Caddesi No:192 A Blok Kat:2 Daire:10 Merkez / OSMANİYE

Yüzölçümü : 2.756,01 m2

Arsa Payı : 355384/13780050

İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam,zemin+4 normal katlı(bodrum kat ile birlikte 6 kat)betonarme karkas şekilde inşa edilmiş iki bloktan yapılardır

Kıymeti : 120.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir

1. Satış Günü : 21/03/2018 günü 14:15 - 14:20 arası

2. Satış Günü : 20/04/2018 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Kalemi - Osmaniye Adliye Sarayı MERKEZ / OSMANİYE

3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 1762 Ada, 87 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz A blokta konumlu olup A blok,bodrum kat+zemin kat+4 normal kat olarak inşaa edilmiştir,bodrum katta sığınak ve ortak alan,zeminkatta 2 adet işyeri,normal katlarda 4'er adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmakta olup toplamda 18 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır,ana giriş kapısı ferforje demir,merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplama,merdiven korkulukları alüminyum küpeşte,binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı,asansör bulunmakta,doğalgaz ana hattı çekiymiş otopark alanı kilitli parke kaplı ancak etrafı bahçe duvarları ile çevrili değildir,yapının yaşı yaklaşık 2 yıldır.6 nolu bağımsız bölüm 2 adet yatak odası+oturma odası ve açık mutfak+salon+ebeveyn banyosu+banyo+wc+1 adet balkon+hol+antre,giriş kapısı çelik,kapı üzeri panjur kapı olarak imal edilmiştir,bağımsız bölüm içerisi görülememiştir.Net 104 m2, brüt 133 m2'dir.

Adresi : Karaçay Mahallesi Gebeli Caddesi No:192 A Blok Kat:2 Daire 6 Merkez / OSMANİYE

Yüzölçümü : 2.756,01 m2

Arsa Payı : 355384/13780050

İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam zemin+4 normal katlı(betonarme kat ile birlikte 6 kat)betonarme karkas şeklinde inşa edilmiş iki bloktan oluşmakta

Kıymeti : 118.500,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir

1. Satış Günü : 21/03/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 20/04/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Kalemi - Osmaniye Adliye Sarayı MERKEZ / OSMANİYE

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5036 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2018

Basın:734488 www.bik.gov.tr Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Filistinli küçük Ziyad'dan liderlere 'Erdoğan' çağrısı
3 yaşındaki Filistinli YouTuber Ziyad, dünya liderlerine seslendi: “Kudüs'ü satmayan, Filistin'in yanında duran tek lider, Recep Tayyip Erdoğan. Devlet yöneticiliğini ondan öğrenin"
Afrikalı miniklerin 'Zeytin Dalı' duası
Afrikalı çocuklar ellerindeki Türk bayrağıyla Zeytin Dalı Operasyonu için Türkiye'ye dua etti.
Tanklarımız sloganlar eşliğinde Afrin'e ilerliyor
Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci gününde Türk tankları, sınırın sıfır noktasına sevk edildi. Hatay sınırında vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Mehmetçikler tezahüratlar eşliğinde sınıra hareket etti. Mehmetçik de kendilerine sevgi gösterisinde bulunan halkı selamladı.
Mete Yarar ile Afrin Operasyonunun şifreleri
Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'ın anlatımıyla bütün cepheleriyle Afrin operasyonunun şifreleri...
Bu kez Erdoğan salonu alkışladı
Kütahya'da partisinin il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salondaki vatandaşları alkışladı.
Metalleri oyun hamuru gibi büküyor
Mobibieger isimli bu hidrolik makine metallere adeta oyun hamuru gibi şekil veriyor.
Emekliler dikkat! Son 10 gün
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, kamuda 30 yılın üstünde hizmeti olan 233 bin emekliye toplam 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldı. Yaklaşık 450 bin emekliyi ilgilendiren imkandan yararlanmak isteyenlerin 29 Ocak'a kadar başvurmaları gerekiyor.
Sıfır rakamını ilk o kullandı: El Harizmi
Cebirin temelini atan ve geliştiren, 'X' bilinmeyenini ilk kullanan Müslüman Alim El Harizmi'nin hayatını bu haftaki Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.
İsrail zindanından acı bir çığlık: İsra Ceabis
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaklaşık iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, ancak olayda yakındaki bir İsrail askerinin de yaralanması nedeniyle 11 yıl hapis cezasına çarptırılan Filistinli tutuklu İsra Ceabis yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamlarınca ihmal edildiğini bildirdi.Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.