ÖZGÜN HABERLER

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş! eokulyd.meb.gov.tr öğrenci girişi

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranı

2018 e-Okul uygulamasıyla birlikte karne notlarınızı çok rahat bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. MEB tarafından velilerin hizmetine sunulan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilir ve tüm sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İşte 2018 e-Okul VBS uygulaması…

Haber Merkezi Diğer

e-Okul nedir ve nasıl giriş yapılır sorusunun cevabı haberimizde. 19 Ocak’ta okullar tatil olacak ve öğrenciler karnelerini alacaklar. Sizler de 2018 e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yaparak tüm sonuçları görebilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne nasıl giriş yapılır?

Sizlere sunacağımız bağlantılar üzerinden Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilir ve sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş için tıklayınız

Açılan sayfa üzerinden sağ tarafta bulunan “Veli Bilgilendirme Sistemi” alanından güvenlik rakamlarını, öğrenci T.C. kimlik numarasını ve öğrenci okul numarasını girmeniz gerekmektedir. Daha sonra sisteme giriş yaparak tüm sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

e-Okul ile hangi sorgulamalar yapılır?

e-Okul ile birçok sorgulama işlemleri yapılabilir. Bunların arasında;

Devamsızlık sorgulama

Yazılı sonuçları

Sözlü sonuçları

Karne notları

Haftalık ders programları

Performans bilgileri ve çok daha fazla sorgulamaları gerçekleştirebilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yenilendi

Veli Bilgilendirme Sistemi yenilendi. Resmi site üzerinden yapılan açıklamada “Yenilenen tasarımımız ile artık e-okul mobil uyumlu çok daha özgün ve yenilikçi bir görünüme sahip.” duyurusu yapıldı.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde Kurum Standartları Modülü

Yenilen e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne 2018 yılında Kurum Standartları Modülü eklendi. Resmi siteden de bu konuyla ilgili duyuru geldi. Açıklamada “2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında resmi okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul, ortaokul, imam hatip ortaokulları ve yatılı bölge ortaokullarının değerlendirilmesini sağlayacak "Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları Modülü" veri girişine açılmıştır (Veliler, Veli T.C. Kimlik No ve Öğrenci No ile, öğrenciler ise Öğrenci T.C. Kimlik no ve Öğrenci No ile giriş yapacaklardır.” denildi.

Veli/Öğrenciler olarak kurumunuzu değerlendirmek için TIKLAYINIZ

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.