Dünya Yabancı medya Tunusta propaganda peşinde

Yabancı medya Tunus'ta propaganda peşinde

Tunus Cumhurbaşkanı Sibsi, yabancı medyanın ülkesindeki olayları "abartmasını ve korkunç göstermesini" eleştirdi. Sibsi, "halkı sokağa dökmek ve çalkantı" için propaganda yürütüldüğünü söyledi.

Haber Merkezi AA
Tunus Cumhurbaşkanı Sibsi
Tunus Cumhurbaşkanı Sibsi

Tunus Cumhurbaşkanı El-Baci Kaid es-Sibsi, yabancı medyanın ülkesindeki olayları "abartmasına ve korkunç bir tablo çizmesine" tepki gösterdi.

Sibsi, Tunus'ta ulusal uzlaşı hükümetinin temelini oluşturan Kartaca Anlaşması'na imza atan taraflarla başkent Tunus'ta bir araya geldi.

Bazı tarafların, "etkili eleman" zannederek yabancı basına başvurduğunu ancak bunun bir etkisinin olmayacağını belirten Sibsi, "halkı sokağa dökmek ve çalkantı" için propaganda yürütüldüğünü ifade ederek, yabancı medyanın ülkesindeki olayları abartarak korkunç bir tablo çizmesini eleştirdi.

Eski Tunus Cumhurbaşkanı El-Munsif el-Merzuki de kurucusu olduğu "Tunus İrade Hareketi" partisinin bir toplantısında yaptığı konuşmada, ülkesinin siyasi istikrara, ekonomik kalkınmaya ve gelişmeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Merzuki, "Benim için mühim olan, ülkenin siyasi istikrarı sağlaması ve tüm tarafların şiddet ve fitneden uzakta demokrasi oyununun kurallarına saygı duymasıdır." ifadesini kullandı.

Tunus'ta devletin kemer sıkma tedbirlerini artırmak için geçen aralık ayında kabul ettiği bütçe, yılın ilk ayında birbiri ardına zamlara neden olurken, bu zamlara karşı başlatılan protestolar ülkenin bazı bölgelerinde devam ediyor.

Tunus'ta 'asgari ücretin yükseltilmesi' kararı alındı
DÜNYA
Tunus'ta 'asgari ücretin yükseltilmesi' kararı alındı

Tunus hükümetinden 40 milyon dolarlık sosyal yardım paketi
DÜNYA
Tunus hükümetinden 40 milyon dolarlık sosyal yardım paketi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.