Dünya Güney Kore ve Kuzey Kore acil hattı yeniden açıyor

Son dakika Kore haberleri: Güney Kore ve Kuzey Kore acil hattı yeniden açıyor

Güney Kore ve Kuzey Kore 'acil hattı' yeniden açıyor

Kuzey Kore ve Güney Kore'nin Kış Olimpiyatları'na olası katılımıyla ilgili görüşmeleri kolaylaştırmak için acil telefon hattını yeniden açmak için anlaşıldığı belirtildi.

Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

Güney Kore haber ajansı Yonhap, görüşmeden kısa bir süre sonra, iki ülkenin 'askeri acil hattı' yeniden açmaya karar verdiğini duyurdu.

Kuzey Kore'nin, Güney Kore ile arasındaki askeri acil iletişim hattını yeniden işler hale getirmek için gereken bakım çalışmasını tamamladığı bildirildi.

  • Kuzey ve Güney'in birleştirilmesinden sorumlu Güney Kore Birleşme Bakan Yardımcısı Chun Hae-sung bugün yaptığı açıklamada, hattın yarından itibaren normal görüşmelere açılacağını söyledi.

Chun, iki ülke arasındaki sınırda bulunan Panmunjon'da yapılan Kuzey-Güney görüşmelerine katılan Kuzey Koreli yetkililerin bu bilgiyi, sabah saatlerinde Güney Koreli muhataplarına verdiklerini söyledi.

Dünyanın en tehlikeli sınırı: Kore Tarafsız Bölgesi
OYNAT 01:58
Dünyanın en tehlikeli sınırı: Kore Tarafsız Bölgesi
1953 yılında Kore'yi ikiye bölen savaşın ardından dünyanın en tehlikeli sınırı Kore Tarafsız Bölgesi çizildi. Güney ve Kuzey olmak üzere ikiye ayrılan ülke sınırında askerle, her an savaşın fitili ateşlenecekmişçesine karşılıklı olarak birbirlerine bakarak hazırda bekliyor./**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.