Dünya Deprem bombalı katliam

Deprem bombalı katliam

Son bombardımanlarda binden fazla kişinin hayatını kaybettiği Halep, Rusya ve Esed rejimi tarafından deprem bombalarıyla vuruluyor. Son 4 günde 7,6 şiddetinde deprem etkisi yapan bombalarla yerle bir edilen Halep'te, bombanın düştüğü bölgede asfaltlar ve evlerde derin yarıklar oluşuyor. Saldırılarda sadece dün 30 kişi katledildi.

Yeni Şafak
ABD ve Rusya arasındaki ateşkes anlaşmasını tek taraflı bitirdiğini ilan eden Esed ve Rus güçleri Halep'i deprem bombası ile vuruyor. Binden fazla insanın hayatını kaybettiği Halep'i 12 gündür fosfor ve misket bombalarıyla vuran Rusya, son 4 gündür de 7,6 şiddetinde etki yapan deprem bombaları kullanmaya başladı. Deprem bombalı saldırılarda sadece dün 30 kişi katledildi. Olağanüstü bir gürültü eşliğinde patlayan deprem bombaları, şehrin her yanından hissedilirken, bombanın düştüğü bölgede asfalt ve evlerde derin yarıklar oluşuyor.BEŞİK GİBİ SALLANIYORUZ


Şeyh Hıdır ve Höllük Türkmen bölgesi önceki gece Rus uçakları tarafından yoğun bombardıman altına alındı. Sabah erken saatlerde ise Esed askerleri ve paralı Şii milislerden oluşan güçler aynı bölgelere kara saldırısı başlattı. Halen Türkmen bölgesini koruyan Muntasırbillah Tugayı Komutanı Firas Paşa, “Olağanüstü bir hava saldırısı ile karşı karşıyayız" dedi. Deprem ve fosfor bombaları nedeniyle korkunç bir atmosfer oluştuğunu belirten Firas Paşa, “Çok büyük tahribat oluştu. Her bombayla birlikte tüm şehir beşik gibi sallanıyor. Bombaların düştüğü bölgelere kilometrelerce uzaklıktaki evler ve yollarda büyük hasar görüyor. Öyle ki bu bombalar 7,6 şiddetinde etki yapabiliyor" diye konuştu.

Enkazdan sağ çıkarıldıSuriye'de Esed rejimi ve Rusya'nın hava saldırılarına hedef olan İdlib'de bombalanan bir binanın enkazından, 1 aylık bebek sağ çıkarıldı. Bebeği enkazdan çıkararak ambulansa götüren ve acil serviste sedyeye koyana kadar kucağından bırakmayan sivil savunma görevlisi Ebu Hilfe, “Onu görünce kızım aklıma geldi ve kızım gibi görüp kucağıma aldım" diyerek ağladı.

İdlib'de mucize kurtuluş
OYNAT 00:39
İdlib'de mucize kurtuluş
Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve Rusya'nın yoğun hava saldırılarına hedef olan İdlib'de bombalanan bir binanın enkazından, 1 aylık bebek sağ olarak çıkarıldı. 1 aylık Hamide bebeğin kurtarılış anının yansıdığı görüntüler, katliamın en yoğun şekilde yaşandığı Suriye'de küçük bir umudun insanlarda uyandırdığı etkiyi gösteriyor.


Halep'te ölüm kalım savaşı
OYNAT 01:01
Halep'te ölüm kalım savaşı
Suriye'de Beşşar Esed rejiminin kuşatması altındaki Halep'te muhaliflerin kontrolünde yer alan semtlere ''deprem etkisine" yol açan bombalarla düzenlenen hava saldırısında 30 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı bildirildi. Rus uçaklarının bombaladığı Haydariyye semtinde yıkılan 4 katlı bir binanın enkazları altından uzun uğraşlar sonucunda 31 yaşındaki Yusuf Hasan'ı canlı olarak çıkartıldı./**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.